PřehledMateriály
UčitelNávštěvník

Autoři projektu

Na přípravě projektu Umíme česky se podílí rozsáhlý tým, jehož hlavní členové jsou uvedeni níže. Příprava projektu probíhá ve spolupráci s výzkumnou skupinou Adaptive Learning na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity – tato skupina vyvíjí mimo jiné výukové systémy pro další oblasti (např. Slepé mapy, Poznávačka přírody, MatMat, Anatom).


Petr Jarušek

V rámci svého doktorského studia vyvinul projekt Tutor logických úloh. Je hlavním tahounem projektu Umíme česky a autorem implementace.

V rámci projektu se věnuje prakticky všem oblastem – od návrhu jednotlivých cvičení, přes přípravu podkladů, po samotnou implementaci veškeré funkcionality.

Baví jej vytvářet nové výukové formy, prototypování a přemýšlení nad tím, jak může technologie udělat vzdělávání pestřejší a zábavnější.


Radek Pelánek

Docent na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity, kde vede výzkumnou skupinu Adaptive Learning zabývající se vývojem inteligentních výukových systémů.

Je také autorem několika knih, mimo jiné z oblasti zážitkové pedagogiky. V rámci projektu Umíme česky se podílí na vymýšlení formy a obsahu cvičení, analyzuje data z provozu a provádí revize příkladů.


Alena Schindlerová

Podílí se na přípravě obsahu, je autorkou mnoha zadání především pro diktáty, doplňovačku, vtipy a rozbory. Píše také vysvětlení.


Petr Kuběnský

Podílí se na přípravě obsahu, je autorem rozsáhlé základní databáze příkladů, jakožto i některých specializovaných cvičení (diktáty, čárky).


Matěj Klusáček

Vymyslel a namluvil výuková videa. Je také autorem několika vtipných diktátů.


Kristina Medalová

Pomáhá s přípravou obsahu. Je autorkou zadání diktátů, vtipů a větných členů.


Adéla Miklíková

Je autorkou ilustrací.


Dále přispěli

  • členové výzkumné skupiny Adaptive Learning (testování, připomínky, zkušenosti)
  • Pavel Hamřík (design, UX poradenství)
  • Martina Duničková, David Končák (analýzy dat)
  • Jesika Mlčochová, Lucie Blažková (vysvětlení)

Napište nám

Narazili jste na chybu v aplikaci?
Máte nápad na vylepšení?
Uvítali byste rozšíření obsahu?
Zajímá nás všechno, co nám chcete sdělit.

E-mailová adresa (prosím vyplňte, ať Vám můžeme dát vědět odpověď)

Odeslat
NAPIŠTE NÁM