PřehledMateriály
UčitelNávštěvník

Získejte pomocníka pro Vaši výuku

  • Nestíháte na hodinách probrat vše, co byste chtěli?
  • Máte štos sešitů na kontrolu každý víkend?
  • Hledáte zábavný systém na procvičování českého pravopisu?

Právě pro Vás vyvíjíme Umíme česky – nástroj na procvičování českého pravopisu. Vyvinuto pro učitele.

Vyzkoušejte učitelský mód  »

Video Vám v kostce představí učitelský mód


Aplikace je zábavná a skvěle zapadne do Vaší každodenní výuky

Nejprve na hodině využijete netradiční formy cvičení. Žáci například rádi hrají střílečku, tetris nebo roboty. Závody a týmovka jsou dokonce přímo navrženy pro zapojení celé třídy naráz.

Když pak studenti přijdou domů, vyřeší Vámi zadané domácí úlohy. Vy si je druhý den zkontrolujete a zjistíte, jak to žákům šlo. Pokud se s něčím velmi trápili, můžete daný pojem znovu vysvětlit a pomoci jim tak porozumět daným pravidlům.

V průběhu roku se blíží velká písemka či test, to pak mohou žáci využít Umíme česky, aby se dobře připravili na prověrku. Navíc jim systém ukazuje, v jakých oblastech dělají chyby a mohou se na ně zaměřit.

Z reakcí, které nám žáci píší, víme, že žáci jsou ochotni strávit více času procvičováním pravopisu. Jednoduše proto, že je Umíme česky baví.


Studentům umožníte postupovat jejich vlastním tempem a bude je to více bavit

Frontální výuka má své jasné místo při vysvětlování jevů, principů a pro názorné ukázky. Pro samotné procvičování je ovšem mnohdy vhodnější nechat děti pracovat vlastním tempem.

Každého totiž mnohdy trápí jiné pravopisné téma a každý postupuje jinak rychle. A právě to Umíme česky umožňuje.
Když jej studenti používají, mohou si sami zvolit, které téma a jakou formou budou procvičovat.

Ve výsledku tak uděláte výuku efektivnější, protože dáte výzvy dětem, které již téma zvládli, a zároveň dáte prostor a čas těm, kteří s ním zatím zápasí.


Jsme nástroj pro učitele, který šetří Váš čas

Naší snahou není učitele nahradit, ale dát mu užitečnou a kvalitní pomůcku, která usnadní práci a učiní výuku zábavnější. Učitel sám rozhoduje, kdy je která forma procvičování vhodná a jaká bude struktura hodin.

Díky systému domácích úkolů a jejich automatické kontrole ušetříte týdně několik hodin, které můžete využít například pro důkladnější probrání problematických témat.


Máme kvalitní obsah, který nadále rozšiřujeme

Na obsahu Umíme česky pracuje několik bohemistů. Na základě analýz aktivity studentů a podnětů od učitelů neustále rozšiřujeme nabídku pro jednotlivá cvičení.

10 600

Slovních spojení pro doplňování, hry a rozřazování

2 300

Vysvětlujících textů

700

Vět pro doplňování čárek a větné rozbory

350

Příběhových diktátů a vtipůCo o nás řekli učitelé?

Cvičebnice Umíme česky je bezesporu přelomová pomůcka pro hodiny češtiny. Atraktivní prostředí a uživatelská přístupnost cvičebnice nadchly žáky naší školy natolik, že úlohy řeší i mimo hodiny češtiny.

Žáci oceňují procvičování online jako moderní nástroj k přípravě na didaktický maturitní test. Já vyzdvihuji funkčnost systému, časté aktualizace úloh a především vynikající komunikaci s administrátory.

Mgr. Karel Singer, Soukromá hotelová škola Bukaschool s.r.o.

Dobrý den, chtěla bych Vás pochválit za výborný nápad vytvořit online program na český jazyk. Každý den s mými páťáky používáme,zadáváme domácí úkoly, myslím si, že se díky Vám zlepšila úroveň znalostí, protože jevy mají neustále před sebou a vidí i své chyby.

Hezký den a ať se Vám daří,za každou novinku v online umíme česky budeme rádi.

S pozdravem, Šárka Kröhanova ZŠ Nerudova, Jirkov

Dobrý den, nenašel jsem chybu, ani vám nechci nic vytýkat. Ba právě naopak! Chtěl bych vás pochválit a podělit se o své první dojmy. Dnes jsem s portálem seznámil dvě třídy žáků. Důležité ale bylo, že dnes se mohli žáci zatím zcela volně seznámit s obsahem a vše si vyzkoušet.

Nejpopulárnější byla střílečka (vtipy) a Tetris. Šlo o žáky 6. a 7. ročníku. Prý si s tím budou "hrát" i doma! A dobrovolně! To já považuji za malé vítězství. Pokud se vám podaří doplňovat další hry a cvičení, aby se toho tak rychle nenabažili, bude projekt velmi úspěšný. Já velmi oceňuji učitelský mód se statistikami. Ještě jednou děkuji a přeji hodně štěstí.

Mgr. Jaroslav Feřtek, ředitel, Základní škola a Mateřská škola Kladno


Systém využijete od prvního stupně až po maturitu

Obrázek ukazuje, jaké je zastoupení studentů v systému podle studijních ročníků v procentech.
Je patrné, že Umíme česky využívají žáci napříč jednotlivými ročníky – od prvního stupně až po maturitu.
Co o nás řekli žáci?

Jsem žákem 8.A v Kopidlně. Na této stránce jsem poprvé moc se mi líbi tento nápad. Čeština se mi zdá zábavnější než předtím. Paní učitelka nám zatím dovolila jít na střílečku a na doplnovačky. Chtěla bych na Tetris je to velmi zábavné ale zatím nemohu. Díky této stránce je to mnohem lepší a zajímavější. čérky mi nejdou doufam že mi tento program pomůže aby to uměla. Děkuju

Kateřina Skřivánková, 8.A

Dobrý den, jsem žákyní 6.třídy a velmi se mi líbí váš způsob. Díky vám jsem se naučila některá pravidla. :) Chci vám poděkovat. Čeština mi z počátku moc nešla ale po pár měsících učení a procvičování na této internetové stránce mi opravdu pomohla. V poslední době dostávám jedničky (max. 1-) s diktátů. Pan učitel mě chválí a je rád že se snažím. Děkuji moc. :)

S pozdravem Karolína Doležalová. 6.B :)

Tato stranka je mi velmi sympaticka umim kvůli ni spoustu věci!

Franta 10 let


Kde se již Umíme česky používá?

Denně Umíme česky využívá více než 1300 dětí z celé republiky.
V systému je registrováno přes 550 učitelů, kteří Umíme česky používají.
Podívejte se na mapu škol, které již Umíme česky zakoupily.

Vyzkoušejte si učitelský mód

Budeme moc rádi, když si Umíme česky vyzkoušíte.

Prvních 60 dní je zdarma, poté se sami rozhodnete, zda se Vám Umíme česky líbí a chcete si pořídit multilicenci.Vyzkoušejte učitelský mód  »

Napište nám

Narazili jste na chybu v aplikaci?
Máte nápad na vylepšení?
Uvítali byste rozšíření obsahu?
Zajímá nás všechno, co nám chcete sdělit.

E-mailová adresa (prosím vyplňte, ať Vám můžeme dát vědět odpověď)

Odeslat
NAPIŠTE NÁM