Čtení s porozuměním – 4. třída

Přečtěte si krátký text a odpovězte na několik otázek, které testují porozumění. Můžete se začíst do krátkých úryvků z článků nebo do některého z našich krátkých a vtipných příběhů. Pozor, vybraný text můžete řešit pouze jednou v daný den.

Karas a Pedro: Deštník  »

Vybrána třída: 4. (úzký výběr)

Vyřešené úlohy
Získané krystaly

Přehled

Linda na výletechvyřešeno 0 z 7
Jednoduché plánkyvyřešeno 0 z 5
Texty o obrázcích: pohádkyvyřešeno 0 z 8
Pohádky s kečupemvyřešeno 0 z 5
Liška Adélavyřešeno 0 z 8

Celkem vyřešeno: 0 z 33

Přehled krystaly

Linda na výletechzískáno 0 z 21
Jednoduché plánkyzískáno 0 z 15
Texty o obrázcích: pohádkyzískáno 0 z 24
Pohádky s kečupemzískáno 0 z 15
Liška Adélazískáno 1 z 24

Celkem získáno: 1 z 99

Linda na výletech

Texty s ilustracemi: Linda se svými kamarády vyráží na výlety.

Jednoduché plánky

Jednoduché schematické plánky s krátkými texty a otázkami. Otázky se týkají mimo jiné plánování postupu a směrů.

Texty o obrázcích: pohádky

Trochu netradiční ilustrace s pohádkovými postavami. Dokážete za využití krátkého popisu poznat, co přesně se na obrázku zrovna děje?

Pohádky s kečupem

Velmi stručně převyprávěné klasické pohádky, ve kterých jsou některá slova nahrazena kečupem (a dalšími slovy). Co patří do pohádky místo kečupu?

Liška Adéla

Zajímavé příběhy se zvířátky. Přečtěte si, koho liška potkala v lese a co se přitom stalo.

Ukázky

Pohádky s kečupem

Červená karkulka

Byla jednou jedna holčička, které říkali Červená karkulka. Jednou šla navštívit svoji babičku. Babička bydlela uprostřed lesa. Cestou JABLKEM potkala Karkulka vlka. Vlk se jí zeptal: „Co to neseš v košíku?“. Karkulka odpověděla: „Nesu koláč a víno pro babičku.“ Vlk se rozloučil a běžel rychle k chaloupce. Tam babičku sežral a lehl si místo ní do HRUŠKY. Když přišla Karkulka do chaloupky, našla v posteli podivnou babičku. Karkulka jí řekla: „Babičko, ty máš ale velké oči.“ Babička odpověděla: „To abych tě lépe viděla.“ Karkulka se dál divila: „Babičko, ty máš ale velké ŠVESTKY.“ Babička odpověděla: „To abych tě lépe slyšela.“ Karkulka do třetice povídá: „Babičko, ty máš ale velké MALINY.“ Babička na to: „To abych tě mohla lépe sežrat.“ Nebyla to babička, byl to vlk. Vyskočil a Karkulku sežral. Naštěstí pak přišel myslivec a MERUŇKU i Karkulku z vlkova břicha vysvobodil.

Linda na výletech

Výlet pod stany

Linda, Katka a Maruška chodí společně do skautského oddílu. Na puťáku dostaly za úkol postavit si samy stan, ve kterém budou spát. Nebylo to úplně jednoduché. Linda zatloukla do země kolík a pak k němu chtěla přitáhnout provázek. Maruška mezitím hledala další kolík, ale obal od stanu byl už úplně prázdný.

Doktor Nápad

Myš

Panu doktoru Nápadovi přišel v pondělí e-mail od počítačové myši. Psala v něm: „Pane doktore, připadám si tlustá. Chtěla jsem začít běhat, ale nemůžu, protože ode mě vede kabel do počítače.“

Doktor Nápad se zamyslel a odepsal myši: „Milá paní, namísto běhání zkuste posilovnu. Třeba byste mohla dělat více kliků. Ty přece umíte skvěle!“

NAPIŠTE NÁM

Nevíte si rady?

Nejprve se prosím podívejte na časté dotazy:

Časté dotazy Návody pro rodiče Návody pro učitele

Čeho se zpráva týká?

Vzkaz Obsah Ovládání Přihlášení Licence