Čtení s porozuměním – 4. třída (4. ročník)

Přečtěte si krátký text a odpovězte na několik otázek, které testují porozumění. Můžete se začíst do krátkých úryvků z článků nebo do některého z našich krátkých a vtipných příběhů. Pozor, vybraný text můžete řešit pouze jednou v daný den.

Vybrána třída: 4. třída (úzký výběr)


Řazení podletématuobtížnostiVýpis úlohrozbalit vševybrané sadyjen přehled
Doktor Nápad
1/5

Doktor Nápad

Doktor Nápad radí různým věcem s jejich problémy. Krátký text a dvě kontrolní otázky.

Linda na výletech
0/7

Linda na výletech

Texty s ilustracemi: Linda se svými kamarády vyráží na výlety.

Jednoduché plánky
0/5

Jednoduché plánky

Jednoduché schematické plánky s krátkými texty a otázkami. Otázky se týkají mimo jiné plánování postupu a směrů.

Texty o obrázcích: pohádky
0/8

Texty o obrázcích: pohádky

Trochu netradiční ilustrace s pohádkovými postavami. Dokážete za využití krátkého popisu poznat, co přesně se na obrázku zrovna děje?

Pohádky s kečupem
0/8

Pohádky s kečupem

Velmi stručně převyprávěné klasické pohádky, ve kterých jsou některá slova nahrazena kečupem (a dalšími slovy). Co patří do pohádky místo kečupu?


Celkem vyřešeno: 1 z 33

Ukázky

Doktor Nápad

Gumička

Za doktorem Nápadem přišla jednou gumička do vlasů.

„Pane doktore, já mám šílené závratě. Houpu se na konci Katčina copánku a bojím se, že se uvolním a z té výšky sletím na zem.“

Doktor Nápad se zamyslel a pak navrhl gumičce, že by mohla Katku přesvědčit, aby si nechala narůst delší vlasy a měla tak copánek dlouhý až skoro na zem.

Pohádky s kečupem

Šípková Růženka

V jednom zámku se narodila princezna jménem Růženka. Tři sudičky jí předpověděly budoucnost. První jí přisoudila krásu. Druhá byla zlá a řekla: „Až jí bude šestnáct let, píchne se o MED do prstu a zemře.“ Třetí sudička byla hodná. Nemohla sudbu zrušit, ale alespoň ji změnila: „Nezemře, ale bude sto let spát.“ Jak to král s královnou slyšeli, nechali z království odstranit všechny HOŘČICE s trny. Když ale bylo Růžence šestnáct let, objevila se na zámku neznámá stařena, která Růžence ukázala krásnou MARMELÁDU. Růženka takovou květinu nikdy neviděla, chytla ji, píchla se do prstu a rázem usnula a s ní celé království. Po sto letech jel okolo KEČUP. Uviděl zámek celý hustě zarostlý. Dlouho se trním prosekával, až našel v komnatě krásnou spící princeznu. Políbil ji, PAŠTIKA se probudila a s ní i celé království.

Texty o obrázcích: pohádky

Rozcestník

Princezna Anastázie se vrací z projížďky na koni. Byla ve vsi za babkou bylinkářkou vyzvednout léčivé bylinky. Pan král má totiž rýmu. Cestou zpátky potkala u rozcestníku čarodějku Růženu a vodníka Huga. Chudák Hugo zabloudil a má to domů daleko. Princezna se nabídla, že mu půjčí svého koně. Hugo se ale koní bojí, tak bude muset jít pěšky.

NAPIŠTE NÁM

Nevíte si rady?

Nejprve se prosím podívejte na časté dotazy:

Časté dotazy Návody pro rodiče Návody pro učitele

Čeho se zpráva týká?

Vzkaz Obsah Ovládání Přihlášení Licence