';

Podstatná jmena: vzory středního rodu

« Mluvnické kategorie a vzory podstatného jména

Jak si chcete téma procvičit?

RozřazovačkaTetris

Vzory středního rodu jsou:

  • Vzor město: město bez městA – používá se, pokud podstatné jméno končí v 1. pádě na samohlásku O a pokud je ve 2. pádě -A (např. těstO bez těstA).
  • Vzor moře: moře bez mořE – používá se, pokud podstatné jméno končí v 1. pádě na samohlásku E a pokud je ve 2. pádě -E (např. vejcE bez vejcE).
  • Vzor kuře: kuře bez kuřETE – používá se, pokud podstatné jméno končí v 1. pádě na samohlásku E a pokud je ve 2. pádě -ETE (např. kotĚ bez kotĚTE).
  • Vzor stavení: stavení bez stavenÍ – používá se, pokud podstatné jméno končí v 1. pádě na samohlásku Í a pokud je ve 2. pádě -Í (např. křovÍ bez křovÍ).

Rozřazovačka

Cvičení na procvičování pravopisu i tvarosloví. V každé úloze je několik kategorií (např. malé a velké písmeno nebo sloveso, zájmeno, číslovka), úkolem je roztřídit zadaná slova do těchto kategorií. Díky současnému třídění více slov, si můžete lépe ujasnit rozdíly mezi kategoriemi.

Podstatná jmena: vzory středního rodu   

Tetris

Tetris je pravopisná hra inpirovaná známou počítačovou hrou. Dostanete pravidelný příděl padajících slov, která musíte hbitě řadit do správných sloupečků. Když uspějete, postoupíte do dalšího levelu, který je rychlejší a zákeřnější. Kam až se probojujete?

Podstatná jmena: vzory středního rodu (1. úroveň)
1
2
3
4
Spustit

Nechte nám zprávu

Narazili jste na chybu v aplikaci? Máte nápad na vylepšení?

Cítím se ...

Frustrovaně Zklamaně Nápaditě Spokojeně Nadšeně

Text zprávy

E-mailová adresa (ať Vám můžeme odpovědět)


Odeslat
NAPIŠTE NÁM