Diktáty online – 7. třída

Rychlá příprava na diktáty. Do textu o rozsahu jednoho odstavce doplňujete na vybraná místa správnou variantu ze dvou možností. Naše diktáty mají snadné ovládání (můžete využít myš nebo šipky) a průběžné vyhodnocení. K dispozici je více než 160 diktátů se zajímavými příběhy.

Pokud máte zájem o klasické diktování s kompletním zápisem, přejděte na mluvené diktáty (nenechte si je ujít, jsou nyní výrazně vylepšeny).

Rychlá příprava na diktáty. Do textu doplňujete na vybraná místa správnou variantu ze dvou možností.

Vybrána třída: 7. (úzký výběr)


Psaní i/y

Psaní i/y v koncovkách
Koncovky ovi/ovy   

Velká písmena

Velká písmena: lidé, skupiny, organizace, čas
Velká písmena: mix lidé, skupiny, organizace, čas
Velká písmena: místa
Velká písmena: geografie, příroda, vesmír   
Velká písmena: města, části měst, ulice   

Zápis a korektury textů

Zápis textů
Zápis příběhů
Příběh: Příliš mnoho dobrodružství
Příběh: Morbidní story s příchutí šlehačky
Příběh: Výprava k prameni potoka

Ukázky

Psaní s/z na začátku slova

Proměna z čerta na anděla: přes noc

Zítra se   kouší   pěv. Paní učitelka to   líbila. Třída si totiž musí   pravit reputaci. Včera hodně zlobili a   trkali do sebe. To   působilo hněv paní učitelky a zítřejší   koušení. Žáci se pak   rána   mluvili, že   páchají paní učitelce překvapení. Když učitelka vešla do třídy,   trnula v úžasu. Ze třídy zněl čistý   borový   pěv.

Příběh: Morbidní story s příchutí šlehačky

Morbidní story s příchutí šlehačky 4

Bloumala mezi hroby a rozptylovými loučkami, v   ptávala se l   dí, ale každý její otázku odb   l jen vzteklým zafuněním. Zuzka se pomalu začala sm   řovat s m   šlenkou, že rakv   čka nebude. Pak ale došla k parkov   šti. Uv   děla obchůdek se sv   čkami a věnci. Vešla dovniř a, l   dičky, oni tam prodávali i rakv   čky se šlehačkou a věnečky. A tak, b   ť by to nikdo nečekal, Zuzka našla to, co hledala, skutečně na hřbitově.

Koncovky podstatných jmen

Jak se stát vědcem

Vždy jsme s Markem snili o tom, že z nás budou vědc   . Zatímco mě zajímaly hvězdokup   a metronom   ke sledování počas   , Marek obcházel topol   v okolí Vltav   , jezdil na farm   a v ZOO už ho za krátko vítali i šimpanz   . Společně jsme každou neděl   podnikali pravidelné výprav   do okol   města, abychom zaznamenávali rozličné přírodní úkaz   . Zpráv   o výsledcích naší zálib   jsme sdíleli přes blog s jinými nadšenc   – Španěl   , Francouz   , ale i s dav   našinců. Dnes už jsme oba dospěl   , ale některé rys   nám z dětstv   přeci jen zůstaly.

NAPIŠTE NÁM

Nevíte si rady?

Nejprve se prosím podívejte na časté dotazy:

Časté dotazy Návody pro rodiče Návody pro učitele

Čeho se zpráva týká?

Vzkaz Obsah Ovládání Přihlášení Licence